Tomáš Dytrych
Běstvina 90, 538 43 Třemošnice
mobil: 608 512 173
e-mail: info@okna-dytrych.cz
www.okna-dytrych.cz

Zimní zahrady

Zimní zahrady


MODELOVÉ ZIMNÍ ZAHRADY ROYAL S: KVALITA, KTERÁ JE NATRVALO CENOVĚ NEJVÝHODNĚJŠÍ.

Značka SCHÜCO Vám dává jistotu.
Před 20 lety vyvinulo SCHÜCO princip spojení vnitřního a vnějšího aluminiového profilu pomocí izolačních lišt. Od té doby se vyrábějí milióny tepelně izolujících oken a dveří, fasád a prosklených střech. A to i v oblastech s extrémními klimatickými podmínkami.

SCHÜCO systém profilů ROYAL S je vrcholem tohoto vývoje a je také základem pro vyjímečnou kvalitu těchto zimních zahrad. Nejsou ke srovnání s často nabízenými lehkými konstrukcemi, což Vám dokazují i zobrazené technické detaily.

Aluminium lze kombinovat s plastem.
Střechy s větracími okny Vaší modelové zimní zahrady jsou vždy ze systému pro aluminium ROYAL S. Postranní stěny, okna a dveře mohou být podle volby z aluminia nebo plastu.

Aluminium je hodnotné, velmi precizně zpracovatelné a staticky dobře zatížitelné. Plast je cenově přístupný materiál, komory plastových profilů jsou vyztuženy ocelovými profily. Ve výrobě oken a dveří se tyto plastové systémové SCHÜCO profily již mnoho let osvědčily. Mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Oba materiály jsou odolné proti nepříznivému počasí, proti korozi a nenáročné na údržbu. Ochranné nátěry nejsou po celou dobu životnosti potřebné.

Přednosti SCHÜCO modelových zimních zahrad:
  • Systémové začlenění modelových zimních zahrad s osvědčeným SCHÜCO systémem pro aluminium ROYAL S pro okna a dveře.
  • Tepelně oddělená konstrukce i v kritických spojeních v oblasti okapu a hřebene.
  • Variabilní sklon střechy od 7° ploché do 45° příkré bez použití dodatečných profilů nebo konstrukcí.
  • Střešní krokve pro velké rozpětí lze jednoduše zesílit skrytými aluminiovými nebo ocelovými profily.
  • Extrémně ploché krycí profily pro příčle na střeše zamezují kumulaci vody a tvorbě tzv. špinavých rohů mají vysoký samočisticí stupeň.
  • Integrovaný, přesahující odvodňovací systém ve střešních profilech odvádí dešťovou vodu, která vnikla vysokým tlakem větru, drenážními kanálky do dešťového žlábku.
  • Regulační odpadní trubka pro normované připojení ke stavbě, na přání i se zakrytím.
  • Střešní žlábky s integrovanou ochranou proti kumulaci vody. Střešní větrací křídla a ventilátory lze jednoduše vestavět do záhybu profilů, a to i dodatečně.
  • Vyplňovací elementy u čelních stěn mohou mít stavební hloubku do 120 mm - čisté spojení i u posuvných elementů.
  • Vysoká prefabrikace v dílně zaručuje rychlou montáž na stavbě.

Vhodné zasklení.
Zásadně jsou všechny střechy, okna a dveře modelových zimních zahrad plánovány pro použití dvouta-bulového izolačního skla. Pro střechy je předepsáno netříštivé vrstvené bezpečnostní sklo.

Nejlépe je vybavit zimní zahrady tepelně izolujícím zasklením. Jsou to dvoutabu-lová izolační skla zevnitř opatřená neviditelným pokovením. Paprsky světla mohou bez jakýchkoliv ztrát projít skrz sklo, ale teplo v daném prostoru může jen ztěží uniknout. Takové sklo má např. k-hodnotu 1,3 W/m2 K a je u zimních zahrad, které podléhají tepelným směrnicím, nepostradatelné.

Také zasklení s ochranou proti hluku tloušťkou 32 mm mohou být použita pro Vaší zimní zahradu. Jsou účinnou zvukovou ochranou proti leteckému a silničnímu ruchu.

Barevné variace.
Ačkoliv bílá barva je u zimních zahrad dominující, objevují se barevná řešení stále častěji. Ta často dokreslují celkový design objektu. Aluminiové profily lze realizovat ve všech RAL barevných odstínech a eloxovat v metalických barvách. Takový povrch si udržuje mnohá desetiletí vynikající vzhled. Plastové profily jsou buď bílé nebo tmavě hnědé probarvené. Použitím dekorových fólií, které jsou odolné proti nepříznivému počasí lze i zde dosáhnout barevného nebo dřevěného vzhledu. Tento způsob se používá již mnoho let s velkým úspěchem.


Základní typy zimních zahrads pultovou střechou

s odkloněnou střechou

s klasickou sedlovou střechou

kolem rohu domu

polygonální střecha uprostřed

polygonální střecha na straně

na obou stranách

polygon kolem rohu

menší rohové řešení